Solar Systems

Fotowoltaika

Wytwarzaj energię i nie płać za prąd!

Solar Systems

Fotowoltaika

Wytwarzaj energię i nie płać za prąd!

Co to jest fotowoltaika?

Jest to jedna z najważniejszych usług naszej firmy. Ofertę kierujemy do osób zamieszkujących lub prowadzących firmę na terenie południowej Polski.

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, która ciągle się rozwija. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych, charakteryzujących się długą gwarancją modułów do wytwarzania elektryczności, wykorzystując energię ze słońca. Montaż paneli fotowoltaicznych i ich instalacja na dachach budynków to świetny i tani sposób pozyskiwania prądu. Oto niektóre korzyści zainstalowania paneli fotowoltaicznych na Twojej posiadłości:

  • Obniżają koszty związane z zapotrzebowaniem na elektryczność - szacowany zwrot z inwestycji to tylko 7 lat, później już czysty zysk. Przez okres 25 lat zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!
  • Koniec z rachunkami za prąd - uniezależnij się od ciągłych podwyżek cen prądu!
  • Instalacje bezpieczne dla środowiska - technologia ta nie ingeruje w środowisko naturalne i nie powoduje żadnych szkód w przyrodzie. Co więcej, nie powoduje ona powstawania szkodliwych substancji, a emisja dwutlenku węgla zostaje ograniczona.
  • Inwestycja zwraca się w ciągu zaledwie kilku lat – szacowany zwrot z inwestycji to tylko 7 lat, później już czysty zysk. Przez okres 25 lat zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!
  • Nieskomplikowana konserwacja – panele praktycznie nie mają żadnych ruchomych części, dzięki czemu nie musimy niczego oliwić lub wymieniać zużywających się części. Panele słoneczne są łatwe w instalacji oraz dezinstalacji ze względu na ich modułową budowę.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami

Jak działa fotowoltaika?

Zasada działania paneli fotowoltaicznych, polega na tym, że ogniwa z których złożone są panele zamieniają energię słoneczną w elektryczną. Foton (jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której składa się ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to przepływ prądu elektrycznego.

Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, dlatego żeby korzystać z energii elektrycznej musimy zainstalować falownik – zmienia on prąd stały z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny.

Zobacz również

Instalacje Rekuperacji

Pompy Ciepła